logo
small logo

IntegrasjonsPraten

En trygg hånd på support


Med lang erfaring fra både regnskap, logistikk og support, har Inge Olsen (58) funnet sin plass hos IntegrasjonsPartner. Etter bare to måneder i selskapet er han allerede en viktig del av supportteamet. Hans mål er tydelig: den raskeste veien til gode kundeopplevelser.

Inge Olsen klar for hjemmekamp på Sarpsborg stadion

Sarpsborg 08 er lidenskap for Inge.

Fra Sarpsborg til Fredrikstad

Inge Olsen kommer fra Sarpsborg og har med seg en solid og variert bakgrunn til Fredrikstad og IntegrasjonsPartner. Han er utdannet økonom og har lang erfaring med både regnskap og logistikk, en kompetanse som gir en dyp forståelse for hvordan virksomheter fungerer i praksis.  

Tett på kunden

I IntegrasjonsPartner er Inge en del av supportteamet, et miljø som spiller en helt avgjørende rolle i leveransene til kundene. Her handler det ikke bare om å svare på henvendelser, men også om å sikre flyt i kundens hverdag.


For Inge dreier det seg i all hovedsak seg om integrasjonssupport, hvor han sørger for at data beveger seg smertefritt mellom kundens ulike forretningssystemer. 

Det er gøy å få jobbe med løsninger hvor man faktisk ser verdien for kunden. Det gjør jobben mer konkret og givende, sier Inge. For support i IntegrasjonsPartner handler nettopp om dette. Å se hele verdikjeden, å forstå hva som skjer og hvorfor, og å sørge for at løsningene fungerer slik de skal, til enhver tid, hver eneste dag.


En del av et miljø som utvikler seg sammen

For Inge var ikke valget om å begynne i IntegrasjonsPartner spesielt vanskelig. Han kjente til miljøet fra før og opplevde det som både inkluderende og faglig sterkt.


– Jeg har følt meg velkommen fra første dag. Det er en veldig fin gjeng her, og det gjør det enkelt å komme inn og bidra, forteller Inge. 


Det er også dette som motiverer Inge i hverdagen. Et godt arbeidsmiljø kombinert med utviklingsmuligheter.
Små steg. Nye utfordringer. Læring underveis.


I et selskap som jobber med integrasjoner, netthandel og lagerløsninger i komplekse systemlandskap, er det nettopp denne kombinasjonen som skaper kvalitet, både internt i avdelingen og ut mot kundene. Det skaper trygghet.


supportavdelingen_edit_10800x1080.jpg

En god kollega

Kollegaene beskriver Inge som en det er lett å jobbe med. Han tar initiativ, spør når det trengs og deler av egen erfaring. Det gir verdi til gruppa. Og kanskje viktigst, han bidrar til ro og struktur – noe som er uvurderlig i en supporthverdag der tempoet til tider er høyt. 


Selv sier han det enkelt:

Jeg ser på meg selv som utadvendt og samarbeidsvillig. Det kommer man langt med, smiler han. Selv etter kort tid i IntegrasjonsPartner opplever jeg et miljø hvor man ønsker at hverandre skal lykkes. Det betyr mye.
supportavdelingen_kenneth.jpg

Support og menneskene bak tastene


Når systemene ikke spiller på lag, er det supportavdelingen (Forvaltning og support) hos IntegrasjonsPartner som trår til.

Livet utenfor jobb

Når arbeidsdagen er over, handler mye om tid med familien. Inge er samboer, har barn og bonusbarn og ikke minst barnebarn som gjerne får mye av oppmerksomheten. På fritiden går interessene blant annet til båtliv om sommeren og rolige dager. Han er også opptatt av ølbrygging, en interesse som gir rom for både håndverk, tålmodighet og det å skape noe eget fra bunnen av. Her kan man ikke slurve, akkurat som i jobben i supportavdelingen.

Fotball er en lidenskap, og som Sarpsborg 08-supporter i et Fredrikstad-basert selskap, som attpåtil sponser Fredrikstad FK, kan det til tider by på noen utfordringer, særlig rundt lokaloppgjørene. I Østfold sitter rivaliseringen dypt, preget av stolthet, identitet og sterke følelser, og kampene betyr ofte mer enn bare poeng. Samtidig er han en engasjert Liverpool-supporter, og i IntegrasjonsPartner treffer han heldigvis flere likesinnede.


Inge-Olsen_4-5.jpg

En viktig del av helheten

Selv om Inge fortsatt er ny i IntegrasjonsPartner er det tydelig at han allerede bidrar, både faglig og menneskelig. Avdelingsleder Kenneth Fineide er godt fornøyd med å få Inge med på laget.

Hos oss er det viktig med raske løsninger på problemene som oppstår og bakgrunnen til Inge har gjort onboardingen enkel for oss. I tillegg har han glidd rett inn i miljøet. Det er viktig.

Med erfaringen han har med seg, evnen til å se helheten og ønsket om å utvikle seg videre, bidrar han med å styrke laget i IntegrasjonsPartner.

Vi er glade for å ha Inge med på laget, sier administrerende leder Morten Pettersen. Som en av de første på jobb hver dag, viser han en moral vi setter pris på.